Nákupní košík

10 rad jak udržovat oblečení

10 triků jak správně ošetřovat oděvy a udržet si oblečení jako nové:

1.       Pořádně si prohlédněte prací symboly.

Může se to zdát jako banalita, ale i mistr tesař se někdy utne.

 

2.       První praní

Všechno barevné oblečení a hlavně  červené, černé a výrazné barvy vyperte poprvé v ruce. Nemusí se nic stát, ale lepší než obarvit plnou pračku prádla.

 

3.       Bělící prací prostředky

Jsou opravdu jenom na bílé prádlo. Všechny ostatní barvy počínaje smetanovou Vám při použití bělících prostředků vyblednou a zesvětlají. Když ne hned, tak po několika praních určitě.

 

4.       Praní v ruce

Všechny výrobky zdobené malováním, stříkáním, výšivkovou nebo foliovou aplikací je nejlepší  prát  v pracím sáčku předejdete tak případnému poškození. Pokud nemáte prací sáček  můžete i v ruce, ale pozor praní v ruce má taky svoje pravidla a to hlavní je - moc nedrbat.

 

5.       Sušení na sluníčku

Je to sice paráda, když je venku sluníčko, ale Vaší halence dlouhé slunění příliš neprospívá.

 

6.       Sušení v sušičce

Sušička je sice super vynález, ale bohužel ne všechny věci do ní můžete hodit. Tady je opravdu dobré číst symboly ošetřování a sušit v sušice jenom ty , které to mají povolené na etiketě. Pokud to přesto zkusíte, s největší pravděpodobností budete mít oblečení o něco menší. Hlavně oblečení s obsahem elastanu se může srazit i o jednu konfekční velikost !

 

7.       První žehlení

Nechceme Vám radit, určitě umíte žehlit, ale u nových věcí se zapomíná vyzkoušet na méně viditelném místě, co Vám žehlička provede s Vaším novým tričkem.

 

8.       Žehlení

Většinu výrobků  je nejlepší žehlit z rubu (kromě těch, které mají na rubové straně nějakou speciální povrchovou úpravu např. impregnaci). Zabráníte leskům a jiným stopám po žehličce - to je hodně důležité, pokud ještě žehlíte oblečení otočené na líc - vřele doporučujeme tuto změnu.

 

9.       Při žehlení myslet!

Žehlením dáváme výrobku konečný tvar, hlavně těm z úpletu, proto je důležité žehlit tak, abyste nevytahovali oblečení a  hlavně jeho okraje do šířky, ale spíše naopak. Úpletové tričko si žehlením vážně můžete hodně dotvarovat podle potřeby.

 

10.   Nopkování

Koupila jste si krásný nový svetřík z počesaného materiálu? S největší pravděpodobností se Vám po několika praních a nošeních objeví nopky. Neděste se, nemusíte ho hned reklamovat, dělá to většina počesaných materiálů. Stačí vzít žiletkový holící strojek nebo odstraňovač nopků a opatrně nopky odstranit. “Nepořezat se“!

Kontakty

  • +420 777 330 489
  • od 7h do 17h
Kompletní kontakty